Путин и Си денеска ќе разговараат за стратегиското партнерство

3 копии

Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин, првпат откако положи заклетва на 13 јуни, јавија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот претседател, Владимир Путин, и новиот премиер на Израел, Нафтали Бенет, разговараа денеска првпат. Во телефонскиот разговор лидерите се согласија да се ...
| | веќе видена | слични

Русија и Белорусија ќе продолжат да работат заедно за зајакнување на односите и конструктивната билатерална соработка, изјави денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Информацијата ја соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Во телефонскиот разговор, двајцата лидери со посебно внимание разговарале за проблемите на стабилноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба тврди дека Предлог-законот за автохтоните народи предложен од украинскиот претседател Зеленски е ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот парламент Врховна рада усвои вчера закон за автохтоните народи на Украина кој не ги вклучува Русите во таа категорија. Иницијативата за законот ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот врховен суд усвои закон за домородните народи на Украина во кој не се вклучени Русите. Иницијативата за усвојување на законот беше покрената од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 114 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 350 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 62 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Си денеска ќе разговараат за стратегиското партнерство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: