Путин и Си денеска ќе разговараат за стратегиското партнерство

2 копии
7 копии

Соединетите држави се надеваат на стабилни и профитабилни односи со Русија, но ако таа продолжи да напаѓа, тогаш Вашингтон ќе одговори, изјави американскиот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, во интервју за римскиот дневен весник „Ла Република“, порача дека САД се надеваат на постабилни и ...
| | веќе видена | слични

Кинеските и руските челници се договориле на разговорите во понеделникот дека ќе го прошират билатералниот „Договор за добрососедски односи и пријателска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 481 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 167 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Македонија се најде на четвртото место по смртност од ковид-19 на еден милион жители, покажува новата светска статистика заклучно со 16 септември. Во тие ...
сите 315 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 232 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Си денеска ќе разговараат за стратегиското партнерство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: