Ќе нагази ли американската булдожер-дипломатија?


2 копии

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски вечерва во обраќање на трибината „Најдоброто за нашата општина” се осврна на силната меѓнародна поддршка на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Ова е второ виртуелно одбележување на 245-от роденден на американската нација. Прославата ќе оди директно на фејсбук страницата на Амбасадата и на „ТВ Канал 5“ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Помошник-државниот секретар на САД задолжен за Европа и Евроазија, Филип Рикер, на завршната прес-конференција од првото издание на „Преспа Форум Дијалог“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на вториот ден од Преспа форумот за дијалог оствари повеќе средби на кои во фокусот беа европското досие на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вториот ден од меѓународната конференција „Преспа форум дијалог“, се одржа пленарната сесија на високо ниво „Ресетирање на синергијата меѓу Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Бугарското вето за Македонија е опасен преседан.Се плашам дека може да се отвори Пандорината кутија за билатералните спорови на Балканот вели српската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 460 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 387 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе нагази ли американската булдожер-дипломатија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: