Циципас: Тука сме да ставиме точка на сонот на Новак Ѓоковиќ


4 копии

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ има најголем процент на победи во историјата на машкиот тенис. Ја започна денеска 328 недела на врвот на АТП-листата, и тоа е ...
| | веќе видена | слични

Трибините на централниот и теренот број 1 ќе бидат исполнети со полн капацитет од четвртфиналето, соопштија денеска организаторите на „Вимблдон“. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

Во недела на Вимблдон традиционално нема натпревари, а во понеделник нови возбудувања. Програмата на Централниот терен во Вимблдон ја отвора најдобриот тенисер ...
| | веќе видена | слични

Во машка конкуренција пласман во осминафиналето изборија (4-носител) Алексендер Зверев од Германија кој со 3-1 во сетови го победи Американецот, Фриц. Со ист ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 458 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 486 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циципас: Тука сме да ставиме точка на сонот на Новак Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: