Над 40% од Македонија е „Covid Free“ зона, има ли опасност од делта сојот?

26 копии
25 копии

Во последните 24 часа се направени 2.760 тестирање, а регистрирани се 4 нови случаи на Ковид-19: Скопје и Тетово – по 2.Регистрирани се 6 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.710, бројката на оздравени пациенти е 150.073, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.028 тестирања за коронавирус, а регистрирани се 6 нови случаи и тоа по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 289 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 301 | | | веќе видена

Локалните избори се важни избори затоа што нивниот исход ќе ја одреди иднината, ќе одреди дали општините, дали Битола, дали државата ќе продолжи напред или ќе ...
сите 182 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонскиот дел на Мултидисциплинарната експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Северна Македонија и Бугарија излезе со реакција по повод ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 40% од Македонија е „Covid Free“ зона, има ли опасност од делта сојот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: