Во Албанија илегално се прават биткоини во гаражи

2 копии
3 копии

Албанската полиција разби криминална банда трговци на оружје, во која покрај другото заплени и лесен митралез. Во полициската акција со кодно име „Оружје“ се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преку лажни рецепти за медицински материјал, криминална организација од април 2015 година вршела измами во Националната организација за здравствени услуги на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Холандската полиција заплени скоро три тони кокаин и 11,3 милиони евра во готовина, кога упадна во фарма во близина на Амстердам, што е една од најголемите ...
| | веќе видена | слични

Албанската полиција на преминот Хан Хоти, на границата со Црна Гора во камион со албански регистарски ознаки открила и запенила 17 килограми хероин. – По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија илегално се прават биткоини во гаражи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: