Кулханек го најави Западен Балкан како приоритет на чешкото претседателство со Европската унија


3 копии

Чешкиот министер за надворешни работи Јакуб Кулханек го најави Западен Балкан како приоритет на чешкото претседателство со Европската унија во втората половина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров имаше средба со заменик министерот за надворешни работи на Чешката Република, Алеш Хмелар, на која, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираат од СЕП, биле разменети мислења за можностите и очекувањата за надминување на проблемот околу блокадата на пристапниот процес ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на прес-конференција информираше за усвојувањето на Националната програма за усогласување ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата ја усвои Националната програма за усогласување со правото на Европската Унија – НПАА 2021-2025, која што е целосно преструкртуирана според новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Владата на денешната седница ја разгледа информација со компаративна анализа на увозни давачки при набавка на електрични и хибридни возила, споредени со увозни ...
| | веќе видена | слични

Оваа одлука на Владата го зема предвид укажувањето на МОН дека училиштето е од суштинско значење за образованието и благосостојбата на децата и учениците и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 676 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 214 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 125 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 241 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 408 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кулханек го најави Западен Балкан како приоритет на чешкото претседателство со Европската унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: