Илија Николовски за „Слободен печат“: Со скриени карти и нетранспарентни игри во ЕУ се загрозува иднината на Македонија


Македонија треба да се сврти кон Стратешкиот договор со САД, бидејќи Америка одамна ги штити македонските интереси наспроти европските „заткулисни“ игри со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Ова е второ виртуелно одбележување на 245-от роденден на американската нација. Прославата ќе оди директно на фејсбук страницата на Амбасадата и на „ТВ Канал 5“ ...
| | веќе видена | слични

Преспа форумот за дијалог беше и помина, но заложбите, намерите, очекувањата уште долго ќе се отсликуваат во процесите што доаѓаат на регионален, Европски, ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа беше исклучително постигнување. Вистински пример за храбра, прагматична дипломатија што ја отстрани една од најголемите пречки на патот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска во Охрид се сретна со Филип Рикер, помошник државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Силна поддршка за пристапувањето на Македонија во Европската Унија во контекст на зголемување на регионалната стабилност, но и стабилноста на Европа воопшто, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и вршителот на должноста помошник државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт Департментот на САД, Филип Рикер, денеска во Охрид ...
| | веќе видена | слични

Помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија со силна порака до македонската опозиција, сите кочничари на евроинтегративните процеси на земјава и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија на јавна седница во моментот ги соопштува официјалните резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори. Прелиминарните ...
сите 675 | | | веќе видена

Само со обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, може да продолжи развојот и напредокот на општините. Овие избори се од ...
сите 358 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница ќе ги објави конечните резултати од првиот круг на изборите за градоначалници и советници во 80 ...
сите 338 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 322 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 98 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 365 | | | веќе видена

Мицкоски вчера доживеа нов дебакл, бидејќи случајно или не призна дека оставката на членот на Комисијата за историски и за образовни прашања помеѓу Македонија ...
сите 182 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на починати од корона во Македонија ја надмина бројката 7 илјади. Поточно последната статистика на Министерството за здравство вели дека починати се ...
сите 288 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илија Николовски за „Слободен печат“: Со скриени карти и нетранспарентни игри во ЕУ се загрозува иднината на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: