Тешка сообраќајка на патот за Козјак, повредени седум лица меѓу кои и малолетници


На локалниот пат Скопје – ХЕЦ Козјак синоќа се случила сообраќајна незгода меѓу два автомобила марка „опел“ во која повредени се седум лица, меѓу кои и двајца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера утро околу 09.20 часот, во врска со претходна пријава дека во приватна болница е донесен Е.E.(31) од Р.Турција со тешки телесни повреди, соопшти МВР. ...
| | веќе видена | слични

Штипјанец починал на пат до Клиника, откако претходно се повредил извршувајќи работни задачи.МВР соопшти дека на 02.07.2021 во СВР Штип е пријавено дека околу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во СВР Штип е пријавено дека околу 10.00 часот на пристапен пат во близина на асфалтната база на место викано „Ежово Брдо“, се повредил при извршување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

50-годишен штипјанец починат на бат кон скопскиот клинички центар од каде тррбало да биде пренесен од болницата во Штип ооради сериозни повреди кои ги здобил ...
| | веќе видена | слични

52-годишен моторциклист е тешко повреден откако на него налетал „мерцедес“ на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -Вчера во 08.50 часот на регионален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
сите 598 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 198 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 525 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 120 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот за Козјак, повредени седум лица меѓу кои и малолетници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: