Сообраќајка на патот Велес-Скопје: Мотоциклист падна на коловозот


Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес. „Вчера во 1:30 часот било пријавено дека на автопат “Пријателство“ ...
| | веќе видена | слични

52-годишен моторциклист е тешко повреден откако на него налетал „мерцедес“ на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -Вчера во 08.50 часот на регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ужасна сообраќајка несреќа кај „Ѓавато“ по што на лице место загинале двајцата возачи. - На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
сите 365 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 278 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка на патот Велес-Скопје: Мотоциклист падна на коловозот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: