Биљали за „Слободен печат“: САД ќе притиснат, ќе добиеме преговори со ЕУ, сега или по два месеци, не е важно!


Американците се длабоко фокусирани на Балканот, но изјавата на претседателот Стево Пендаровски за некаква „алтернатива“ на евроинтеграциите преку Договорот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поттикнување на земјите од Западниот Балкан да манифестираат дух на компромис со цел да се постигнат конкретни резултати во однос на спроведувањето на проектот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Нон-пејпер“, во кој Танјуг имале увид, констатира дека за иднината на Европа, е клучна „заедничката иднина на западнобалканските партнери“ како и нивното ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел пред виртуелниот самит во рамките на Берлинскиот процес што ќе се одржи в понеделеник порача дека е убедена оти иднината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на вториот ден од Преспа форумот за дијалог оствари повеќе средби на кои во фокусот беа европското досие на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биљали за „Слободен печат“: САД ќе притиснат, ќе добиеме преговори со ЕУ, сега или по два месеци, не е важно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: