Рекорден број новозаболени во Тунис, состојбата е катастрофална


2 копии

На почетокот на пандемијата, владините агенции и здравствените власти се обидоа да ги информираат луѓето за тоа како да ги препознаат симптомите на вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Делта-вирусот е многу полесен за пренесување отколку претходните два соја на коронавирус, односно секое лице заразено со тој вид може да го пренесе вирусот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руските власти денеска соопштија дека во последните 24 часа 25.142 лица биле заразени со коронавирусот. Русија бележи голем број смртни случаи од коронавирус ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делта сојот, позаразна варијанта на коронавирусот, веќе се прошири во околу 90 држави во светот. Овој сој беше откриен во Индија кон крајот на март и стои зад ...
| | веќе видена | слични

До крајот на летото, 90 отсто од ковид-болните во Европската унија (ЕУ) ќе бидат заразени со делта сојот кој многу брзо се шири. Најктирично е кај делумно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 599 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
сите 485 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 262 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број новозаболени во Тунис, состојбата е катастрофална

Од:
До кого (е-маил):
Порака: