Делта сојот на коронавирусот забрзано се шири во ЈАР


4 копии

Делта сојот, позаразна варијанта на коронавирусот, веќе се прошири во околу 90 држави во светот. Овој сој беше откриен во Индија кон крајот на март и стои зад ...
| | веќе видена | слични

До крајот на летото, 90 отсто од ковид-болните во Европската унија (ЕУ) ќе бидат заразени со делта сојот кој многу брзо се шири. Најктирично е кај делумно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Делта сојот на коронавирусот е позаразен и поопасен од останатите и поради тоа важно е да се вакцинираат што поголем број од граѓаните со двете дози од ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за контрола на болести (ЕЦДЦ) проценува дека до крајот на август, делта сојот (индскиот сој) ќе сочинува 90% од случаите на ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични

Делта вирусот е многу позаразен и поопасен од другите и затоа е многу важно да се вакцинираат што е можно повеќе граѓани со обете дози, вели Марија Зариќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 183 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 200 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 314 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 200 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 417 | | | веќе видена

“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делта сојот на коронавирусот забрзано се шири во ЈАР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: