Пендаровски: Петте барања на Бугарија се маркетиншки трик- вистинската пречка се македонскиот јазик и нација


Петте барања до Македонија кои ги објави бугарското МНР не се ништо друго туку маркетиншки трик , смета претседателот Пендаровски. Вистинската пречка за ...
| | веќе видена | слични

Експликацијата на португалската официјална политичарка за комплексноста на македонско-бугарскиот спор, во Македонија беше доживеана како заземање страна на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бурни реакции од македонските политичари, но не и дипломатска нота или друг вид протест од државата предизвика изјавата на португалската државна секретарка за ...
| | веќе видена | слични

Злонамерна неинформираност која доаѓа од ЕУ - тоа не е во ред - хрватскиот претседател Милановиќ на средбата со македонскиот претседател Пендаровски се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ уште еднаш се заложи за почеток на преговори на Македонија и на Албанија за членство со Европската унија, нарекувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на португалската државна секретарка е резултат на незнаење и невнимание. Јас не сакам да бидам невнимателен во моите изјави, бидејќи можеби ќе и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во рамки на официјалната посета на Република Хрватска оствари средба со претседателот на Република Хрватска, Зоран ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денес се радува што завршило португалското претседателство со Европската Унија, а само пред 8 дена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 820 | | | веќе видена

Секаде каде СДСМ нема кандидат за градоначалник во вториот круг а од спротива е опозицијата, поддршката на нашето членство ќе биде за коалицискиот партнер, ...
сите 290 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 186 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев упати честитка по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, денот кога во 1893 година беше основана Македонската ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Петте барања на Бугарија се маркетиншки трик- вистинската пречка се македонскиот јазик и нација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: