Снајдер даде свое мислење околу шампионот на ЕП


Репрезентацијата на Англија вечерва во Рим ја совлада Украина со 4:0 во четвртфиналето на ЕВРО 2020. Тимот на селекторот Герет Саутгејт сè уште нема примено ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт беше многу задоволен и горд по победата на неговата репрезентација над Украина во четвртфиналето на Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По победата на Англија над Украина од 4-0, познат е и последниот патник во полуфиналето од Европското првенство 2020. Во него Англичаните ќе се сретнат со ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Англија со победата над Украина од 4:0 за прв пат по цели 25 години успеа да избори пласман во едно полуфинале на Европските првенства. ...
| | веќе видена | слични

Англија даде два гола во првите пет минути од второто полувреме, и води веќе со 3-0 против Украина, со што ги реши дилемите кој ќе биде противник на Данска во ...
| | веќе видена | слични

Италија игра одлично на ова Европско првенство и со своите игри се потврди како најсериозен кандидат за стигнување до тронот. Последно избраниците на Роберто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот предизборен митинг во Свети Николе упати повик до разочараните гласачи и тие кои досега ги ...
сите 527 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 215 | | | веќе видена

Имавме визија да градиме соживот и еднаква грижа за секој граѓанин на државата не ги делиме граѓаните по ниту една основа, а Куманово е пример каде се гради ...
сите 416 | | | веќе видена

На фудбалското Светско првенство (СП) во 2022 година во Катар директно ќе се пласираат 10-те победници во квалификациските групи од Европа, а прва се пласира ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снајдер даде свое мислење околу шампионот на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: