Европските лидери мора да најдат Формула да си го одржат зборот за проширувањето, вели Заев


Бескрајните и повторувачки разочарувања неминовно им ја отвораат вратата и ги охрабруваат евроскептиците, вели премиерот Зоран Заев и од европските лидери бара ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во вчерашното интервју за ТВ21 во рамки на Преспа форумот истакна дека без одложување Европската Унија треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е спремна преговарачкиот процес со Албанија да започне веднаш, а што се однесува до Македонија, техничката Влада се повикува на Декларацијата на ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во интервју за ТВ21 истакна дека и натаму постои сериозен скептицизам во однос на европската перспектива во сите ...
| | веќе видена | слични

Бугарија знае дека мора да има компромис. Треба да се најде решение кое ќе ги земе во предвид сите црвени лини, вели за 24 вести еврокомесарот за буџет за ...
| | веќе видена | слични

Преспа форумот за дијалог беше и помина, но заложбите, намерите, очекувањата уште долго ќе се отсликуваат во процесите што доаѓаат на регионален, Европски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик помошникот државен секретар и специјален претставник на САД за Балканот Метју Палмер во интервју за ТВ21 посочи дека земјите од Западен Балкан мораат ...
| | веќе видена | слични

Заменик помошникот државен секретар и специјален претставник на САД за Балканот, Метју Палмер за ТВ21 посочи дека убеден е дека ќе се постигне решение помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 61 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 116 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Најостро ја демантирам оваа лажна вест како и многу други невистини кои се креираат од страна на штабот на Илиевски а имаат за цел да наштетат на мојот личен ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските лидери мора да најдат Формула да си го одржат зборот за проширувањето, вели Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: