Малите хидроелектрани - Меѓу екологијата и профитот

Во услови на климатски промени, исправени пред предизвикот да ја зачуваме животната средина и да имаме чиста вода за пиење, за екологистите нема дилема дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ во континуитет реализира политики за заштита на природата и специфичниот биодиверзитет, за зачувување на уникатните природни вредности. Го донесовме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„СДСМ во континуитет реализира политики за заштита на природата и специфичниот биодиверзитет, за зачувување на уникатните природни вредности“,соопштија утрово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со прогласувањето на дел од Шар Планина за заштитена област се овозможува воспоставување систем на одржливо управување, но и отворање нови можности за развој ...
| | веќе видена | слични

Дупло пораснал бројот на предвремени раѓања во екот на пандемијата кај трудниците заболени од ковид-19, а нараснала и смртноста кај тие бебиња. Ова го покажало ...
| | веќе видена | слични

Трите бачила на Шар Планина кои ги истражуваат Јавното обвинителство и неколку други институции се во сопственост на сегашниот директор на Управата за заштита ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 596 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
сите 94 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малите хидроелектрани - Меѓу екологијата и профитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: