Илјадници Палестинци протестираа против претседателот Абас на погребот на негов политички критичар

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните резултати, Кастиљо добил 44.000 гласови повеќе од Фуџимори по пребројувањето на сите гласачки ливчиња, но десничарскиот кандидат повикал на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници се собраа во Хеброн и Рамала. Вчера илјадници луѓе се собраа на погребот на 44-годишниот Нисар Банат. Банат почина во четвртокот во близина на Хеброн ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници Палестинци протестираа против претседателот Абас на погребот на негов политички критичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: