Реџепи и Нуредини извршија увид во реконструкцијата на водоводната мрежа во Камењане во општина Боговиње

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи денеска ја посети општина Боговиње каде заедно со министерот за животна средина и просторно планирање ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалната зграда во Свети Николе е завршена и пред рокот, а во периодот што следи ќе се распише јавен оглас за распределба за социјално ранливите категории ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Веруваме дека само на тој начин државата оди во вистински правец, истакна денеска во Кавадарци министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, кој заедно ...
| | веќе видена | слични

Инвестицијата во спортската инфраструктура е инвестиција во младите, создавање на здрави навики и јакнење на спортскиот дух. Вложуваме во иднината на државата, ...
| | веќе видена | слични

РАДОВИШ Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски неодамна ја посети Општина Радовиш, каде што оствари работна средба со градоначалникот на општината ...
| | веќе видена | слични

Потпретесателката на СДСМ Мила Царовска и градоначалникот Борче Георгиевски, вечерва на маалска средба во Маџари разговараа со жителите на Општина Гази Баба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерката за образование и наука Мила Царовска и со градоначалникот на Општина Ѓорче Петров Александар Наумовски, денеска ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република  Македонија Зоран Заев, придружуван од министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 624 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 309 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 130 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 93 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи и Нуредини извршија увид во реконструкцијата на водоводната мрежа во Камењане во општина Боговиње

Од:
До кого (е-маил):
Порака: