Анализа: На што се должи триумфализмот и заканите од Радев кон Македонија на Европскиот совет?


Настап на Радев насочен за домашна употреба. Вака професорот и аналитичар од Софија Дечев, ја оценува изјавата на бугарскиот претседател на самитот на лидери ...
| | веќе видена | слични

Ако потпишеме дека македонскиот јазик е кодифициран во 1945, повеќе нема назад, нема да може да се поправи штетата никогаш, предупредува јазичарката и ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на португалското претседателство, на кој сега ќе работи Словенија, која од вчера претседава со Европската Унијата е единствениот се уште жив и ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на португалското претседателство, на кој сега ќе работи Словенија, која од вчера претседава со Европската Унијата е единствениот се уште жив и ...
| | веќе видена | слични

„Изјавата на португалската министерка во врска со спорот меѓу Бугарија и Македонија, предизвика бура и паника во Скопје“, оцени бугарскиот член на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски на својот Фејсбук профил со оценка дека денешната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија во Софија е ...
сите 549 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Поради компликации од ковид хоспитализирани вкупно 576 пациенти и има 183 слободни болнички кревети на инфективните одделенија и во ковид – центрите во ...
сите 361 | | | веќе видена

Енергетската криза во земјава станува закана за работењето на претпријатијата во Куманово. Претпријатието “Чистота и Зеленило“привремено го затвори градскиот ...
сите 276 | | | веќе видена

Во Скопје, на 85-годишна возраст, почина композиторот и диригент, маестро Александар Џамбазов. Џамбазов беше автор на голем број дела од класичната музика, ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со Стефан Андоновски член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска остварија средба со новиот ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: На што се должи триумфализмот и заканите од Радев кон Македонија на Европскиот совет?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: