НИКОЛОСКИ: Кога ги потпишуваа договорите, рекоа сите прашања со соседите се затворени! Тогаш што е ова?


Водиме интензивни подготовки. Го испитуваме јавното мислење, се уште немаме одлуки за главниот град и останатите општини. Во текот на летото ќе можеме веќе ...
| | веќе видена | слични

Ако потпишеме дека македонскиот јазик е кодифициран во 1945, повеќе нема назад, нема да може да се поправи штетата никогаш, предупредува јазичарката и ...
| | веќе видена | слични

Експликацијата на португалската официјална политичарка за комплексноста на македонско-бугарскиот спор, во Македонија беше доживеана како заземање страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлогот на португалското претседателство, на кој сега ќе работи Словенија, која од вчера претседава со Европската Унијата е единствениот се уште жив и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлогот на португалското претседателство, на кој сега ќе работи Словенија, која од вчера претседава со Европската Унијата е единствениот се уште жив и ...
| | веќе видена | слични

„Изјавата на португалската министерка во врска со спорот меѓу Бугарија и Македонија, предизвика бура и паника во Скопје“, оцени бугарскиот член на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово за пациентите заболени од Ковид-19 се грижат членови на семејствата ТВ21 објави дека им било ...
сите 719 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 201 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи присуствуваше на панелот „Геополитиката, инфраструктурата и поврзаноста во регионот на Југоисточна Европа“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЛОСКИ: Кога ги потпишуваа договорите, рекоа сите прашања со соседите се затворени! Тогаш што е ова?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: