Седмиот најбогат човек во светот ќе раздаде сѐ пред да умре

Легендарниот инвеститор и американски милијардер, Ворен Бафет, изјавил дека економските последици од пандемијата на коронавирусот неправедно ги погодија малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Пред да стане познат милијардер со големи изуми и достигнувања, Илон Маск бил момче кое студирало физика и економија на Универзитетот во Пенсилванија. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 434 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седмиот најбогат човек во светот ќе раздаде сѐ пред да умре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: