„Евротим“ доби казна од 10.000 евра за увоз на неквалитетен мазут

6 копии
4 копии

Делегација на Стопанската комора предводена од претседателот Бранко Азески продолжувајќи ја теренската активност во пост-ковид периодот вчера ја посети ...
| | веќе видена | слични

ПРЕСПА ФОРУМОТ, МАКЕДОНСКО-РОМАНСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ И ЕКОНОМСКИОТ ДЕЛ ОД БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС, ЈА НАЈАВУВААТ КЛУЧНАТА СРЕДБА СО ВЛАДАТА НАРЕДНИОТ МЕСЕЦ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КОД, кој се емитува на ТВ Телма објавија за наодите на инспекторите дека, пумпите Гулф на Супертрејд и пумпите на Евроактива имале бензин со помалку октани. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 16 јуни пет цистерни полни со мазут требало да ја поминат царинската управа. Крајна дестинација им бил најголемиот производител на струја во земјава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Супертрејд“ остро реагира и ги отфрла невистините и манипулативните тези, пласирани во прилогот, со наслов „КОД: Мазутот од Супертрејд за РЕК Битола со повеќе ...
| | веќе видена | слични

Киќевската компанија Евротим ќе треба да плати 10.000 евра, а одговорното лице уште 3.000 евра затоа што е потврдено дека во мазутот кој го продаваат има ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) доби одговор од компанијата „Евротим ГДС“ ДООЕЛ - Кичево, дека компанијата ги прифаќа првичните резултати од анализите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Евротим“ доби казна од 10.000 евра за увоз на неквалитетен мазут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: