Халкбанк со нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода


Халкбанк создаде нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода, кој вклучува и бројни други поволности. Со фиксна каматна стапка од 5% за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

НЛБ Банка ја продолжува промотивната кампања за сите кредити за физички лица во период до 31.7.2021 година. Во промотивниот период сите кредити за физички лица ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Развојна банка, вчера објави јавен повик за кредитната линија за бескаматни кредити за трговски радиодифузни друштва за директно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и се сведе на ниво од 4,56 отсто. Просечната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со цел ублажување на последиците од пандемијата, Владата на Србија и Европската инвестициска банка (ЕИБ) потпишаа финансиски договор за заем вреден 200 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и се сведе на ниво од 4,56 отсто. Просечната каматна стапка на вкупните ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, денеска на прес-конференцијата во присуство на заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Фото: Вангел Тануровски Државната изборна комисија објави дека излезноста до 17.00 часот е 41,39 отсто, што е за 7 процентни поени пониска од излезноста на ...
сите 864 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк со нов потрошувачки кредит со животно осигурување и полиса од незгода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: