Нема да има свадби и забави во затворените делови на рестораните ова лето


„Последната комуникација што ја имавме со членовите на Комисијата за заразни болести, тие велат дека летово настани во затворени простории или масовни собири ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Свадби, веселби и прослави во затворени ресторани може - но не може и во затворените простории на дискотеките кабареата и клубовите. За нив и натаму не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Погрешна и крајно штетна одлука на Владата, веројатно инспирирана со препорака од Комисијата за заразни болести, да се дозволат свадби во затворен простор. Во ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната владина седница донесе одлука од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените простории на ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за економија дојде предлог од утре - 1 јули свадбените веселби да може да се одржуваат и на затворен простор. Ооваа одлука била прифатена од ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска донесе одлука за организирање на свадби во затворен простор до 250 луѓе и оваа мерка ќе биде дозволена од 1 јули. „Нелогично е што и понатаму ...
| | веќе видена | слични

Миркобиологот, професор на Медицинскиот факултет, Никола Пановски е против одлуката на Владата за организирање на свадби во затворен простор до 250 луѓе, мерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 319 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 148 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има свадби и забави во затворените делови на рестораните ова лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: