Македонски Телеком со награда: Предводник на целите за одржлив развој


Наградата Предводник на целите за одржлив развој е доделена на компанијата за своите општествено одговорни практики Посветеност на превенирање на климатските ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Филип Морис Интернешнал (ФМИ) на 1 јули 2021 објави дека склучил договор за купување на Fertin Pharma A/S (Фертин Фарма), која е лидер во развивање и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Македонскиот ИКТ сектор во последните години бележи постојан раст во број на компании и вработени, раст на извозот, на профитот и на приходите. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Бизнисите мора да вложуваат во брзи процеси, а дигитализацијата е таа што помага во брзината, ефикасноста и оптимизацијата, затоа секој процес врз основа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТТК Банка АД Скопје го одбележува својот јубилеј – петнаесет години успешно делување на македонскиот пазар. Се одбележуваат и 60 години од почетоците на ...
| | веќе видена | слични

Оваа индустрија е најбрзо-растечка во земјава и ги вработува најмладите и најпрогресивните граѓани", истакна премиерот Заев на отворањето на канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори ја поздрави одлуката на Владата од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените ...
| | веќе видена | слични

Според ТУК, одлуката беше донесена на нејзина иницијатива, но во соработка со Министерството за економија кое изминатиот период покажа капацитет за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Берово врачени уверенијата на Звонко Пекевски кој освои нов мандат за градоначалник на Општина Берово и на членовите на новиот Совет согласно изборните ...
сите 85 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 210 | | | веќе видена

На само неколку денови до одлучувачкиот втор круг од локалните избори, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави моќно ...
сите 364 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Телеком со награда: Предводник на целите за одржлив развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: