ДПИ изрече прекршочни платни налози за компанијата „Евротим ГДС“ ДООЕЛ – Кичево

2 копии

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) доби одговор од компанијата „Евротим ГДС“ ДООЕЛ – Кичево, дека компанијата ги прифаќа првичните резултати од анализите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Делегација на Стопанската комора предводена од претседателот Бранко Азески продолжувајќи ја теренската активност во пост-ковид периодот вчера ја посети ...
| | веќе видена | слични

ПРЕСПА ФОРУМОТ, МАКЕДОНСКО-РОМАНСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФОРУМ И ЕКОНОМСКИОТ ДЕЛ ОД БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС, ЈА НАЈАВУВААТ КЛУЧНАТА СРЕДБА СО ВЛАДАТА НАРЕДНИОТ МЕСЕЦ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КОД, кој се емитува на ТВ Телма објавија за наодите на инспекторите дека, пумпите Гулф на Супертрејд и пумпите на Евроактива имале бензин со помалку октани. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 16 јуни пет цистерни полни со мазут требало да ја поминат царинската управа. Крајна дестинација им бил најголемиот производител на струја во земјава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Супертрејд“ остро реагира и ги отфрла невистините и манипулативните тези, пласирани во прилогот, со наслов „КОД: Мазутот од Супертрејд за РЕК Битола со повеќе ...
| | веќе видена | слични

Киќевската компанија Евротим ќе треба да плати 10.000 евра, а одговорното лице уште 3.000 евра затоа што е потврдено дека во мазутот кој го продаваат има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, потврди дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор. Тој го најави ...
сите 126 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 399 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на брифингот со новинари изјави дека со Алијанса за Албанците и Алтернатива се договориле за поддршка во некои ...
сите 195 | | | веќе видена

Епидемијата еруптира, иако се создава впечаток дека епидемиолошката крива е срамнета: со 700,4 случаи на ковид на 100.000 жители, Србија е прва на црвената ...
сите 398 | | | веќе видена

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 343 | | | веќе видена

„Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери. Шилегов и Весковски се фатени во местење на тендер од 300.000 евра, ЈО ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПИ изрече прекршочни платни налози за компанијата „Евротим ГДС“ ДООЕЛ – Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: