Шекеринска: Ќе расте гласот против блокадата за Северна Македонија во ЕУ

Гласот против блокадата ќе расте, а со добри решенија ќе ги демантираме и најголемите скептици, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, коментирајќи ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Бугарија Румен Радев се сретна со претставници на Центарот за култура „Иван Михаилов“ од Битола, јави дописникот на МИА од Софија. Тој изјави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека Бугарите во Северна Македонија очекуваат поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија.По средбата ...
| | веќе видена | слични

Тој изјави дека „македонските Бугари Македонија очекуваат поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија". По средбата со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Нашите сонародници во Република Северна Македонија очекуваат многу поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија. На средба со претставници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бескрајните и повторувачки разочарувања неминовно им ја отвораат вратата и ги охрабруваат евроскептиците, вели премиерот Зоран Заев и од европските лидери бара ...
| | веќе видена | слични

Настап на Радев насочен за домашна употреба. Вака професорот и аналитичар од Софија Дечев, ја оценува изјавата на бугарскиот претседател на самитот на лидери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 634 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 225 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Ќе расте гласот против блокадата за Северна Македонија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: