Средба Павлески – Смирлис: Подобрување на регионалната соработка клучно за нови инвестиции и трговска размена


Во рамки на Skopje Economic Forum, директорот на Агенцијата, г-дин Дејан Павлески оствари средба со г-дин Јоанис Смирлис, Генерален секретар за меѓународни ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Филип Рикер, вршител на должноста помошник државен секретар на САД за европски и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Филип Рикер, вршител на должноста помошник државен секретар на САД за европски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„САД се наш долгогодишен сојузник и принципиелен поддржувач на реформите во областа на одбраната и безбедноста, владеењето на правото и независноста на ...
| | веќе видена | слични

На средбата беше разговарано за остварувањето на надворешно-политичките приоритети на Македонија, за унапредување на односите со САД, за интеграцијата во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Загреб, во рамки на официјалната посета на Хрватска, се обрати на македонско-хрватскиот економски форум, кој се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот Стево Пендаровски, кој престојува во официјална посета на Хрватска, на гробиштата „Мирогој“ во Загреб положи венец и оддаде почит на гробот на ...
| | веќе видена | слични

Авиолиниско поврзување на Охрид со Сплит или Дубровник, како туристички центри, во насока на поддршка на туризмот што е меѓу најпогодените гранки во ковид ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриско производство, ИТК индустријата, енергетскиот сектор, обновливи избори на енергетика, нови авиолинии за поврзување на туристичките дестинации се ...
| | веќе видена | слични

Со заеднички напори да се вратиме на старите патеки на кои бевме и да ги подобриме перформансите во билатералната економска соработка, порача претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 748 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 208 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Павлески – Смирлис: Подобрување на регионалната соработка клучно за нови инвестиции и трговска размена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: