Започна изградба на водоводна мрежа за Камењане, Општина Боговиње

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска извршија увид во изградба на ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за борба против корупција и криминал, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше работна средба со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Веруваме дека само на тој начин државата оди во вистински правец, истакна денеска во Кавадарци министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, кој заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 416 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна изградба на водоводна мрежа за Камењане, Општина Боговиње

Од:
До кого (е-маил):
Порака: