Луксуз во облаците – во Шангај отворен највисокиот хотел во светот

2 копии

Ресторан со поглед на Водно, модерен скај бар и спа центар со голема турска бања се само дел од содржините на новиот „Лимак Хотел Скопје“, со пет ѕвездички, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 249 | | | веќе видена

Сте сретнале ли некој кој последниве неколку месеци, а да не е Вице, малите Зоранчиња градоначалничиња, Љупчо Путерот и блиските до нив главоклимачи. Значи ...
сите 207 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 221 | | | веќе видена

Аријан Адеми за среќа не е сериозно повреден, а ќе го пропушти само дуелот со Риека и евентуално со Рапид Виена во Европа Лигата. Тоа би значело дека моторот ...
сите 53 | | | веќе видена

Ефикасноста на вакцините против Ковид-19 ја потврдуваат многу анализи. Вакцините штитат од тешка форма на болеста, од хоспитализации и смртен исход. Анализите ...
сите 383 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да направи уште еден подвиг против моќната Германија, а гостите со триумфот во Скопје си го потврдија пласманот ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луксуз во облаците – во Шангај отворен највисокиот хотел во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: