Како се краде народот? Мицкоски објасни како до милионски профит во ЕЛЕМ и Македонија


Лидерот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук објасни на кој начин загубите и крадењето на Елем може да се претвори во профит. НАМЕСТО МИЛИОНСКИ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука, со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ ...
| | веќе видена | слични

Струјата поскапува за 12,3 проценти, но сметките на граѓаните остануваат непроменети поради одлуката за намалување на ДДВ за струја. Од Регулаторна не сакаа да ...
| | веќе видена | слични

Порталот Pari.com.mk во соработка со БизнисМрежа.мк ги анализираше финансиските резултати на креаторите на цената за домаќинствата. Минатогодишните финансиски ...
| | веќе видена | слични

Со ценовна еквилибристика - намален ддв повисоки трошоци за компаниите - цената на струјата остана речиси иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме од 1 јули ќе пресметува за 12,36 отсто повисока цена на потрошениот киловатчас електрична енергија кај домаќинствата. Ова го предвидува Регулаторната ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 707 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостувајќи во ХРТ, каде што зборуваше за состојбата со коронавирусот, истакна дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се краде народот? Мицкоски објасни како до милионски профит во ЕЛЕМ и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: