ВИДЕО | Апчевска: Во Кан одиме релаксирано со надеж дека ќе се претставиме најдобро што може


Краткиот игран филм „Северен пол“ на македонската режисерка Марија Апчевска влезе во селекцијата за Златна палма на престојниот 74. Кански фестивал. Ова е ...
| | веќе видена | слични

„Сестри“, првиот долгометражен филм на режисерката Дина Дума е избран во конкуренцијата за награди на филмскиот фестивал во Карлови Вари. „Филмот е избран во ...
| | веќе видена | слични

Краткиот игран филм „Северен пол” на Марија Апчевска-Петровска е селектиран во Официјалната селекција на 74. Кански филмски фестивал. Филмот влезе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Филмската манифестација „Гопо“ ги слави најважните достигнувања на романската кинематографија во годината 2020, што се одржува под знакот на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на фотографија за играниот филм „Дедо и Внук“, Патру Паунеску , ја освои наградата за најдобра фотографија на игран филм на филмските награди „Гопо“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Филмот „Сестри” во режија на Дина Дума и во продукција на Лист Продукција – Скопје, ќе има светска премиера на престижниот фестивал во Карлови Вари, кој ...
| | веќе видена | слични

„Сестра“, првиот долгометражен филм на режисерката Дина Дума, влезе во конкуренција за награди во програмата Источно од Западот на Филмскиот фестивал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Продолжуваме јавно да бараме одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи се уште нема никаква ...
сите 390 | | | веќе видена

За заклучоците од четиричасовна средбата на Заев и Гаши вчера во Клубот на пратениците во Скопје беше информирано преку соопштение од Прес-службата на Владата, ...
сите 228 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 400 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 563 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 209 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 222 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Апчевска: Во Кан одиме релаксирано со надеж дека ќе се претставиме најдобро што може

Од:
До кого (е-маил):
Порака: