Бочварски најави нова патарина на автопатот Тетово-Гостивар

3 копии

Од понеделник (05.07.2021 година), ќе започне да се применува времен режим на сообраќај долж улицата „Париска“, во населбата Тафталиџе 1. На оваа сообраќајница ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Веруваме дека само на тој начин државата оди во вистински правец, истакна денеска во Кавадарци министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, кој заедно ...
| | веќе видена | слични

РАДОВИШ Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски неодамна ја посети Општина Радовиш, каде што оствари работна средба со градоначалникот на општината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи денеска ја посети општина Боговиње каде заедно со министерот за животна средина и просторно планирање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски најави нова патарина на автопатот Тетово-Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: