Расте бројот на исчезнати во урнатиот облакодер, се трага по 99 луѓе


Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американските власти привремено ја прекинаа спасувачката операција во близина на Мајами поради стравувања во врска со стабилноста на делот од зградата што не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските медиуми објавија снимки на кои се гледа како продира вода во гаражата на зградата во Сурфсајд во близина на Мајами бич, само неколку минути пред ...
| | веќе видена | слични

Ако не се поклопеле неколку работи во животот на Илиана Монтеагудо ноќ пред трагедијата на Флорида, верува дека денеска не би била жива. Монтеагудо е една од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште шест тела се пронајдени под урнатините на зградата во Сурсфајд, во близина на Мајами бич во Флорида, со што вкупниот број на жртви се искачи на 18.Две ...
| | веќе видена | слични

Спасувачите седми ден по ред ги пребаруваат урнатините на облакодерот во Мајами, каде се потврдени 12 жртви, а 149 лица се сметаат за исчезнати и се верува ...
| | веќе видена | слични

Властите ја оставија отворена можноста да најдат преживеани под урнатините, откако 12-катната станбена зграда со 136 станови се урна минатиот четврток, додека ...
| | веќе видена | слични

Спасувачките екипи потврдија дека има и 12-та жртва во делумно урнатата зграда во Сурфсајд, Флорида. Градоначалничката на округот Мајами, Даниела Левин Кава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 129 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 143 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на исчезнати во урнатиот облакодер, се трага по 99 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: