ЕСМ понуди пониска цена од ланската - Што ќе се случува со цената на струјата?


ЕСМ понуди 7 отсто пониска цена за струјата на тендерот на Универзалниот снабдувач ЕВН ХОУМ. Оттаму за Сител посочија дека државните електрани понудиле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.– Го повикав Заев да излеземе на дебата, не се охрабри. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека не знае дали ќе има словенечки предлог за преговорите кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител одговарајќи на прашањето дали има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе два амандмана на Предлог-законот за намалување на ДДВ за електрична енергија. Ќе побара законот да важи не само за домаќинствата, туку и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за актуелната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

Документите прикажуваат дека за минатата 2020 година пресметковната единица изнесувала 4,7, додека за тековната 2021-ва е 5,36, што укажува на тоа дека цената ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата и новите даноци, како и за плановите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојниот период и локалните избори, беа некои од темите на кои се осврна ...
| | веќе видена | слични

Не знам дали ќе има словенечки предлог за преговорите за придружување кон Евроспката унија, но сигурен сум дека мора да има македонска понуда која ќе опфаќа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 395 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
сите 426 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ понуди пониска цена од ланската - Што ќе се случува со цената на струјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: