ЕСМ понуди пониска цена од ланската - Што ќе се случува со цената на струјата?


ЕСМ понуди 7 отсто пониска цена за струјата на тендерот на Универзалниот снабдувач ЕВН ХОУМ. Оттаму за Сител посочија дека државните електрани понудиле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.– Го повикав Заев да излеземе на дебата, не се охрабри. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека не знае дали ќе има словенечки предлог за преговорите кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител одговарајќи на прашањето дали има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе два амандмана на Предлог-законот за намалување на ДДВ за електрична енергија. Ќе побара законот да важи не само за домаќинствата, туку и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за актуелната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

Документите прикажуваат дека за минатата 2020 година пресметковната единица изнесувала 4,7, додека за тековната 2021-ва е 5,36, што укажува на тоа дека цената ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата и новите даноци, како и за плановите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојниот период и локалните избори, беа некои од темите на кои се осврна ...
| | веќе видена | слични

Не знам дали ќе има словенечки предлог за преговорите за придружување кон Евроспката унија, но сигурен сум дека мора да има македонска понуда која ќе опфаќа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има ...
сите 279 | | | веќе видена

Првата група од 117 државјани на Авганистан, која пред неколку дена нашла засолниште на Косово, денеска треба да отпатува за Велика Британија, велат извори од ...
сите 104 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ понуди пониска цена од ланската - Што ќе се случува со цената на струјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: