Сега е на Пандев да одлучи: Џенова веќе му понуди нов договор!


Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16-тото Европско првенство. Избраниците на селекторот Игор ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струмичанецот Ѓорги Нецев, поранешен фудбалски судија и голем заљубеник во најважната споредна работа на светот, заедно со неговиот 14-годишен син, Лука, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалерот на Наполи, Елиф Елмас испрати порака до Горан Пандев и Игор Ангеловски кои ја заокружија приказната со македонската репрезентација со Европското ...
| | веќе видена | слични

На Европското првенство Горан Пандев ја заврши репрезентативната кариера, а дуелот со Холандија беше последен и за Игор Ангеловски како селектор на ...
| | веќе видена | слични

Елјиф Елмас со објава на социјалните мрежи им се заблагодари на Игор Ангеловски и Горан Пандев за незаборавните пет години кои ги имаше со нив во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред, Аријан Адеми, по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство на кое дебитираше Македонија. „Јас Сум Горд Што Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 159 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Тимот од германски експерти кој вчера пристигна во земјава денеска е на терен во Тетово. Со македонскиот тим на обвинители од утринава ги истражуваат причините ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега е на Пандев да одлучи: Џенова веќе му понуди нов договор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: