Признание на ТВ водителката Марија Георгиевска за Предводник на целите за одржлив развој на Обединетите нации

Марија Георгиевска уредник и водител на економската емисија Профит на Наша ТВ, го доби престижното признание за Поединец – предводник во остварување на целите ...
| | веќе видена | слични

Филип Морис Интернешнал (ФМИ) на 1 јули 2021 објави дека склучил договор за купување на Fertin Pharma A/S (Фертин Фарма), која е лидер во развивање и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 4 минути Шпаркасе Банка Македонија и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) потпишаа Меморандум за соработка, со кој ќе се овозможи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТТК Банка АД Скопје го одбележува својот јубилеј – петнаесет години успешно делување на македонскиот пазар. Се одбележуваат и 60 години од почетоците на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути НЛБ Банка АД Скопје, како дел од својата стратегија за поддршка на инвестиции во обновливи извори на енергија и одржлив развој, е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка АД Скопје со 13,4 милиони eвра ќе ја финансира изградбата на првата приватна ветерна централа „Богословец“. Со ...
| | веќе видена | слични

Што треба да знаете доколку сакате да престанете да работите за некого, и да се испробате во сопствен бизнис. Уверени сте дека имате добра бизнис идеја, ...
| | веќе видена | слични

Победничкиот проект “m.Health” добива финансиска поддршка во износ од 30 илјади евра за реализација на решението кое ќе биде целосно и бесплатно достапно за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проектот “m.Health” е избран како најиновативно и најкреативно решение за подобро управување со здравствениот систем, во рамките на првиот хакатон ...
| | веќе видена | слични

За повеќе од 400 милиони потрошувачи ширум светот, името „Беко“ е синоним за сè од големи до мали апарати, климатизери и други уреди кои го олеснуваат животот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за градоначалник на општина Тетово и претседател на Движењето Беса Билал Касами изјави дека се фокусира повеќе на локалните избори наместо на ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 221 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Признание на ТВ водителката Марија Георгиевска за Предводник на целите за одржлив развој на Обединетите нации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: