Мизрахи побара од Заев јавно да го прочита предлогот преговаран во Софија


Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе резолуција во Собранието, и ќе побара државен консензус за заштита на црвените идентитетски линии, брифираат од партијата.Според ...
| | веќе видена | слични

Одговорна држава би постигнала општествен и национален консезус за важни прашања како што е идентитетот. ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе резолуција во Собранието со која ...
| | веќе видена | слични

Ако потпишеме дека македонскиот јазик е кодифициран во 1945, повеќе нема назад, нема да може да се поправи штетата никогаш, предупредува јазичарката и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе резолуција во Собранието со која ќе се дефинираат клучните црвени линии во спорот со Бугарија, за јазикот, историјата и идентитетот. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе резолуција во собранието, и ќе побара државен консензус за заштита на црвените идентитетски линии За што станува збор: ВМРО ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични

„Изјавата на португалската министерка во врска со спорот меѓу Бугарија и Македонија, предизвика бура и паника во Скопје“, оцени бугарскиот член на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи побара од Заев јавно да го прочита предлогот преговаран во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: