Радев: Нема да кажеме „да“ се додека С. Македонија ја краде бугарската историја


„Бугарија се спротивстави на ’неверојатниот притисок’ од европските партнери да се одобри почетокот на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ“, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Бугарија Румен Радев се сретна со претставници на Центарот за култура „Иван Михаилов“ од Битола, јави дописникот на МИА од Софија. Тој изјави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека Бугарите во Северна Македонија очекуваат поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија.По средбата ...
| | веќе видена | слични

Тој изјави дека „македонските Бугари Македонија очекуваат поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија". По средбата со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Нашите сонародници во Република Северна Македонија очекуваат многу поактивна културна, духовна и образовна размена со Бугарија. На средба со претставници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бескрајните и повторувачки разочарувања неминовно им ја отвораат вратата и ги охрабруваат евроскептиците, вели премиерот Зоран Заев и од европските лидери бара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Нова социјалдемократска партија (НСДП), Тито Петковски со објава на Фејсбук реагираше на бугарското вето за Македонија, а ги искоментира и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев: Нема да кажеме „да“ се додека С. Македонија ја краде бугарската историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: