Утре 100.000 Фајзер, викендов 500.000 Синовак вакцини доаѓаат во земјава


2 копии

Засега нема дополнителни мерки, во понеделник со Комисијата за заразни болести ќе се разговара за делта сојот, ширењето на вирусот и можната заштита на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската Влада донесе уште една одлука да донира дополнителни 20 илјади вакцини кои ќе бидат од производителот „Астра Зенека" или на производителот „Модерна" ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на вчерашниот ден во земјава пристигнаа 10 илјади вакцини на „Астра Зенека”. Тие од почетокот на следната недела ќе бидат дистрибуирани по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на заедничка прес-конференција со хрватскиот министер за надворешни работи, Гордан Грлиќ Радман најави дека ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани кои се пријавија за вакцинирање преку vakcinacija.mk до вторник ќе бидат вакцинирани, освен во неколку градови каде се очекува овој процес да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче информира дека веќе стигнала донацијата вакцини од Хрватска. „Заедно со министерот од Хрватска пристигнаа и најавените ...
| | веќе видена | слични

Фокусирани сме на вакцинацијата, таа се одвива на сите пунктови во Македонија, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Посочи дека поделени се ...
| | веќе видена | слични

„На состанокот со Комисијата за заразни болести во понеделник ќе зборуваме за ширењето на делта сојот и за можната заштита на нашите граници. Ќе ги слушнеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 236 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре 100.000 Фајзер, викендов 500.000 Синовак вакцини доаѓаат во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: