Портокалова алертна фаза во земјава


Трудовите инспектори извршиле 95 надзори во правни субјекти каде што работните активности се извршуваат на отворено, во деновите кога Македонија беше зафатена ...
| | веќе видена | слични

Имаме зголемен број на повици, пред се поради колапси. На високите температури треба да внимаваат сите, без разлика на возраста и здравствената состојба. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлото време и високите температури кои ја зафатија Македонија во изминативе денови предизвикаа колапси кај граѓаните, но најмногу кај недисциплинираните кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трудовите инспектори на 24 и 25 јуни, направиле 95 инспекциски надзори по градилиштата за да проверат дали се почитуват препораките на Владата за работа во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Метеролозите најавуваат продолжување на високите температури денеска, а од утре мало намалување на температурата која ќе достигне до 38 степени, но од четврток ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 128 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 402 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портокалова алертна фаза во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: