Време е сите да разберат – дали Македонија ќе влезе во ЕУ зависи само од Бугарија, рече Радев во Брисел


„Време е сите да разберат дека забрзувањето на европската перспектива за нашата најблиска земја зависи само од ангажманот и резултатите од дијалогот со ...
| | веќе видена | слични

„Грција и ги ‘соблече гаќите’ на Македонија, а Бугарија ја ‘осуди на смрт’ поради претензиите кон јазикот и националниот идентитет, анализира долгогодишниот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарското вето е секако неоправдано и за жал националистичка злоупотреба на моќта на земја членка на ЕУ. На многу начини, тоа е дури и повеќе безобразно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското вето секако е неоправдано, и за жал, националистичка злоупотреба на моќта на земја-членка на Европската Унија, истакна експертот за Балканот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време е сите да разберат – дали Македонија ќе влезе во ЕУ зависи само од Бугарија, рече Радев во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: