Стогодишник од дом за стари лица во Белгија е притворен поради убиство

Засега нема дополнителни информации за убиството што се случило во понеделникот, но обвинителството во Гент потврдило дека жителот на домот е во притвор. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По извршените контроли, инспекторите го затворија објектот и поставија ленти на вратата.Инаку, вонредниот увид доаѓа по автобуската несреќа на оваа компанија ...
сите 503 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 569 | | | веќе видена

ЗАЕВ ГО ПРЕДЛОЖИЛ КОВАЧЕВСКИ Зоран Заев го промовирал Димитар Ковачевски за наследник на лидерската позиција на состанокот нa ЦО, брифира за ТВ 24 висок ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 302 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 302 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 253 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стогодишник од дом за стари лица во Белгија е притворен поради убиство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: