Заев: Не згрешив со твитот „македонска репрезентација“


2 копии

Пасошите кои ќе се издаваат од денеска ќе бидат со новото уставно име Република Северна Македонија, согласно Преспанскиот договор. Ова претходно го потврди и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме различни искуства.Прашање е на државите дали ќе го прифатат или не нашиот аргумент и нашето известување за пролонгирање на важноста на пасошите чиј рок е ...
| | веќе видена | слични

„Ќе го преполовиме времето потребно за вадење на личните документи и ќе ги елиминираме долгите и хаотични редици. Овие услуги ќе влезат во приоритетните за ...
| | веќе видена | слични

Со шлепери во изминативе 2 недели околу 40 илјади пара регистарски таблички се испорачани од Германија во земјава уверува сопственикот на скопски Квантум. ...
| | веќе видена | слични

Магацинот на МВР е полн со нови регистерски таблици – но дистрибуцијата до станиците за технички преглед се уште не е завршена. Информациите од терен се ...
| | веќе видена | слични

Фото: ТВ21 Втор ден по ред пред просториите на МВР, кај Македонска Телевизија има страшни гужви и турканици од огромен број граѓани кои се обидуваат да извадат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 272 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Не згрешив со твитот „македонска репрезентација“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: