Радев: Не може да кажеме „да” додека Скопје не престане да ја краде бугарската историја

Бугарскиот претседател Румен Радев, пред почетокот на Европскиот совет пред новинарите се пофали дека во последен момент успеале да ја тргнат точката за ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Ете, се воскрена возбудено од Португалката и младо и старо, и комуњари и вмровци, и бањати и небањати, и шарени и полушарени, и сдсмовските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо КОЦАРЕВ во колумна за Нова Македонија Во денешнава колумна ќе проговорам за македонскиот идентитет пред и по Преспанскиот договор (во понатамошниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев во својата колумна за „Нова Македонија “ вели дека не се точни тврдењата на Заев дека со Договорот од Преспа се гарантира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев во најновата колумна за „ Нова Македонија “ анализирајќи ги членовите од Преспанскиот договор, вели дека истиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 362 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев: Не може да кажеме „да” додека Скопје не престане да ја краде бугарската историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: