ЕСМ понуди пониска цена за струја од лани


7 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.– Го повикав Заев да излеземе на дебата, не се охрабри. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека не знае дали ќе има словенечки предлог за преговорите кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител одговарајќи на прашањето дали има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе два амандмана на Предлог-законот за намалување на ДДВ за електрична енергија. Ќе побара законот да важи не само за домаќинствата, туку и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за актуелната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

Документите прикажуваат дека за минатата 2020 година пресметковната единица изнесувала 4,7, додека за тековната 2021-ва е 5,36, што укажува на тоа дека цената ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата и новите даноци, како и за плановите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојниот период и локалните избори, беа некои од темите на кои се осврна ...
| | веќе видена | слични

Не знам дали ќе има словенечки предлог за преговорите за придружување кон Евроспката унија, но сигурен сум дека мора да има македонска понуда која ќе опфаќа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 154 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 242 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 207 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 118 | | | веќе видена

Во април 2020 година, Шведска беше меѓу десетте земји најтешко погодени од пандемијата на коронавирус. Дневниот број на смртни случаи се искачи над 100, над ...
сите 435 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ понуди пониска цена за струја од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: