Македонија во портокалова фаза, зголемен број повици во итната помош


Македонија во портокалова фаза. Во метрополата измерени 40 целзиусови степени. Синоптичарите најавуваат повремена облачност и врнежи, но сепак, температурите ...
| | веќе видена | слични

Трудовите инспектори извршиле 95 надзори во правни субјекти каде што работните активности се извршуваат на отворено, во деновите кога Македонија беше зафатена ...
| | веќе видена | слични

Имаме зголемен број на повици, пред се поради колапси. На високите температури треба да внимаваат сите, без разлика на возраста и здравствената состојба. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлото време и високите температури кои ја зафатија Македонија во изминативе денови предизвикаа колапси кај граѓаните, но најмногу кај недисциплинираните кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трудовите инспектори на 24 и 25 јуни, направиле 95 инспекциски надзори по градилиштата за да проверат дали се почитуват препораките на Владата за работа во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Метеролозите најавуваат продолжување на високите температури денеска, а од утре мало намалување на температурата која ќе достигне до 38 степени, но од четврток ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 199 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во портокалова фаза, зголемен број повици во итната помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: