ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ и 10 нови случаи на Ковид-19

6 копии

Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја, по САД, каде има 33 милиони ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата во Индија загинале 400 илјади луѓе, од кои половина од нив за време на вториот бран во последниве неколку месеци, бранот кој гo ...
| | веќе видена | слични

Индија во петокот достигна црна пресвртница од 400.000 смртни случаи од коронавирус, половина од нив за време на вториот бран во последните месеци што ги ...
| | веќе видена | слични

Делта варијантата, или ткн индиски сој на коронавирусот, е откриена во Србија кај две лица кои неодамна се вратиле од странство, соопшти во четвртокот српското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.689, бројката на оздравени пациенти е 150.063, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот е потврден кај 81 лице во Србија во последните 24 часа, а во исто време, ниту еден пациент не починал како резултат на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ и 10 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: